דפים

יום ראשון, 18 באוגוסט 2013

Berlin my love!part 2


 בערב יום השני לשהייתנו בברלין החלטנו ללכת לרייכסטאג (הפרלמנט), כמובן שאת הכרטיסים צריך להזמין הרבה לפני (5 שבועות!!), אז כרטיסים לא היה לנו, אבל הכל לטובה, כי זה לא מרשים במיוחד. מה שכן מאוד מרשים הוא הכיפה של הרייכסטאג (וגם אז, תגיעו ממש מוקדם בבוקר להזמין מקום, כי התור הוא בלתי נגמר). הכיפה עשויה זכוכית שקופה, וזאת כדי להראות את שקיפות הדמוקרטיה. חבל שאותה שקיפות לא הייתה קיימת כשהתרחשה השואה, והעולם עמד מנגד ונאלם. החריש. רק קולם של המתים נשמע. בתור סטודנטית להיסטוריה אני לא יכולה שלא לתהות איך מקום כ"כ יפה טמן בחובו כ"כ הרבה רוע, והאם כל זה אינו חזיון תעתועים? האם אותם יהודים שחיו באירופה בכלל, ובגרמניה בפרט, במהלך מלחמה"ע השנייה לא הסתנוורו מהיופי החיצוני שהסתיר את כל הכיעור והריקבון האנושי והמוסרי. מה שבטוח, ברלין מתמודדת עם צלקות העבר, ובכל מקום ניתן לראות תיעוד לזכר קורבנות השואה.

כך זה נראה מבחוץ
וכך זה נראה מבפנים


המלצה קטנה, כדאי להגיע בשעות הערב המאוחרות (אנחנו הגענו בשעה 19:30, ועדיין היה אור יום) כדי לחזות בבניין במלוא יופיו ואורו.

את הערב קינחנו במסעדה הודית צמחונית ומושלמת בפאתי ברלין, וממש במקרה הגענו אליה. בספר שיחור הייתה המלצה למסעדה צמחונית וזולה, פה הייתי צריכה לחשוד!, חצי שעת נסיעה ברכבת ועוד הליכה של 7-10 דק' גרמו לי לבחילה, שכמעט תורגמה לקיא של ממש כשנכסתי ל"מסעדה". עלאק! המקום הזה המתקרא בפי שיחור "מסעדה", הוא ביזיון של ממש. 'הטבחים' לבושים בבוקסר והם מגישים את האוכל בידיים! (זוועה לכשלעצמה!) הבחורה שם עם עגילים וקעקועים בכל גופה, שערות בבית שחי, וכל מיני חולאים. המקום כולו מטונץ ושורץ בהיפים ומוזרים, לא תודה. 3 יורו לארוחה ממש לא מפתה אותי.
מרחק כמה דק משם ישבנו במסעדה מעולה עם אוכל ערב לחיך ולנשמה, חיוך ענק וגם נעים בכיס.
ככה  בערך נראיתי אחרי המסעדת מזון מהיר הזוועתית. חסרת מילים וממש מאוכזבת.
פה כבר ממש שמחתי! אורז עם תבשיל עשוי גבינת פניר, טופו, קארי והמון מוקרם! יאמי! וכמובן שכדי להרגיש קצת פחות מצפון, אז עגבניה וכרוב בצד (-:
כמובן ששלי היה הרבה יותר טעים מהמנה שבניה הזמין.
 עכשיו כל מה שאני רוצה לעשות זה לחזור לברלין, ולו רק בשביל המנה האגדית והמושלמת הזאת. בחיי!

מה לבשתי:
שמלה- גולבארי
סוודר- h&m (לצערי איבדתי אותו במהלך הטיול)
שרשרת- castro
נעליים- פלייפוט (וכן, הבאתי רק 2 זוגות לטיול)

 שבוע קסום!
נינה.

2 comments:

  1. עשית חשק לנסוע שוב לברלין. כנראה שזה אף פעם לא מספיק :)

    השבמחק
  2. הייתי שם בתחילת השנה, זאת עיר כל כך כיפית ויפה!
    בא לי שוב!! :)

    http://sapirgoldman.blogspot.co.il/

    השבמחק

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...